سیستم‌های هواساز هایژنیک

اکیـــاس

سیستم‌های هواساز هایژنیک نقش بسیار مهمی را در بیمارستان‌ها ایفا می‌کنند. آن‌ها نه‌تنها با حفظ شرایط آب و هوایی راحت، کنترل دما و رطوبت، بلکه با ایجاد و حفظ یک محیط تمیز و عاری از میکروب برای کمک به رفاه بیماران و جلوگیری از گسترش بیماری‌ها نقش مهمی را بر عهده‌دارند.

هواساز هایژنیک و اهمیت آن در بیمارستان‌ها

حفظ شرایط آب و هوایی راحت

سیستم‌های هواساز هایژنیک نقش بسیار مهمی را در بیمارستان‌ها ایفا می‌کنند

کنترل دما و رطوبت

سیستم تهویه مطبوع مرکزی توجه به موضوع صرفه جویی انرژی و جلوگیری از هدر رفت آن است

ایجاد و حفظ یک محیط تمیز

از این ویژگی جهت فیلتراسیون و تمیز کردن هوای ورودی به هواساز استفاده می‌شود.

چیزی بیش از راحتی برای بیماران و کارکنان

تهویه مطبوع مراکز بهداشتی و درمانی

سازمان‌دهی بسیار واضح فضاهای مختلف و استفاده از آن‌ها ضروری است. در یک بیمارستان، لازم است اتاق‌هایی فراهم شود که بیماران مبتلا به آسیب‌های مختلف تحت درمان و استراحت قرار گیرند، ازجمله گروهی که در معرض بیماری‌های عفونی – مسری که نیاز به سطح مشخصی از انزوا دارند، و همچنین اتاق‌هایی برای بیماران مبتلا به افسردگی فراهم شود. همچنین بیماران دارای سیستم ایمنی ضعیف (مانند اتاق‌های مراقبت‌های ویژه، یا اتاق‌های نوزادان، سالن‌های عمل) که اتاق آن‌ها باید از ورود عوامل بیماری‌زا که در بیمارستان‌ها فراوان هستند، محافظت شود.

هواساز های هایژنیک

دستگاه هواساز هایژنیک (Hygienic Air Handling Unit) یک دستگاه تهویه مطبوع مرکزی بهداشتی مورد استفاده در بیمارستان‌ها، آزمایشگاه‌ها، صنعت داروسازی و صنایع الکترونیکی و هر فضای استریل با کاربری‌های متنوع دیگر می‌باشد.

مهم‌ترین نکات در طراحی سیستم‌های هواساز هایژنیک

هواساز هایژنیک با سطح فیلتراسیون بالا

فیلتراسیون، طبقه‌بندی اماکن

استفاده از فیلترهای HEPA در مکان‌هایی که بیشتر در معرض عوامل بیماری‌زا قرار دارند. ترکیب با سیستم‌های بیوساید مانند لامپ‌های فرابنفش و غیره (اما هرگز نباید مورد دوم را با اول جایگزین کنید).

تهویه دارای منابع قابل‌توجه هوای آزاد

مطالعه دقیق محل ورودی هوای بیرون و خروجی هوا به بیرون، به‌منظور جلوگیری از آلودگی و نشت آن در خارج از ساختمان.

کنترل جهت جریان هوا

مطالعه فضاهایی که برحسب کاربری باید تحت‌فشار بالاتر و یا فشار پایین‌تری باشند و کنترل جهت جریان هوا بر اساس مشخصات فنی از پیش تعیین‌شده. کنترل بو را هم در فیلتراسیون و هم در مطالعات انجام‌شده جهت جریان هوا در نظر بگیرید.

 در تأسیسات هواساز هایژنیک با سطح فیلتراسیون بالا که امکان به دام انداختن بیشترین میزان ریز ذرات را فراهم می‌کند این موضوع اهمیت بیشتری می‌باید زیرا باکتری‌ها، قارچ‌ها و ویروس‌هایی که منشأ این بیماری‌ها هستند می‌توانند روی آن ریز ذرات ته‌نشین شوند.

نمونه کارها

هواساز هایژنیک اکیاس

سیستم‌های هواساز هایژنیک اکیاس

دریافت مشاوره 

چیزی بیش از راحتی برای بیماران و کارکنان

هواساز هایژنیک و تهویه

تهویه مطبوع مراکز بهداشتی و درمانی نقش بسیار مهم‌تری نسبت به ارائه راحتی به بیماران و کارکنان دارد

بیمارستان‌ها مکان‌هایی هستند که غلظت بسیار بالاتری از عوامل بیماری‌زا نسبت به ساختمان‌های معمولی تجمع می‌کنند و بیشتر این عوامل در جریان هوا حرکت کرده و تجهیزات تهویه مطبوع عادی را نسبت به تجمع مقادیر زیادی از عوامل بیماری‌زا بسیار حساس می‌کنند و حتی به‌عنوان مناطقی برای کشت آن‌ها عمل می‌کنند.

آخرین کاتالوگ محصولات را دریافت کنید

با وارد کردن آدرس ایمیل خود آخرین کاتالوگ محصولات را در ایمیل خود دریافت نمایید.

سیستم‌های هواساز هایژنیک

ثبت درخواست مشاوره