در واقع با استفاده از هواسایز هایژنیک جریان هوا در اتاق تمیز با حجم مناسب و کیفیت بالا تامین می‌شود. با توجه به کاربرد گسترده هواساز در تامین هوای اتاق تمیز، در ادامه مطلب به بررسی مشخصات فنی و کاربردهای هواساز هایژنیک اتاق تمیز می‌پردازیم.

اتاق تمیز یا کلین روم اکیاس

اتاق تمیز یا کلین روم یک مکان محافظت شده و عاری از هر گونه ذره و میکروب است که در صنایع مختلف از جمله پزشکی و داروسازی کاربرد زیادی دارد. استفاده از هواساز هایژنیک اتاق تمیز برای تهویه مطبوع در کلین روم باعث ایجاد یک فضایی عاری از ذرات معلق و آلودگی‌ها خواهد شد.اتاق‌های تمیز معمولاً برای تولید مواد نیمه رسانا مانند ژرمانیوم، سیلیکون یا برای تولید لوازم فنی پزشکی و زمینه‌های دیگر که تولیدات مربوط به آن‌ها نیاز به محیطی کنترل‌شده دارند

هواساز
هواساز اکیاس

کلین روم یا اتاق تمیز چیست؟

اتاق تمیز یا کلین روم نخستین بار در بیمارستان‌ها مورد استفاده قرار گرفت. همانطور که از اسم آن پیدا است، اتاق تمیز یک محیط حفاظت شده برای جلوگیری از ورود ذرات آلودگی است. بسته به نوع کابرد آن، از استانداردهای مختلفی برای تعیین میزان آلودگی اتاق تمیز استفاده می‌شود. کلین روم در صنایع مختلف از جمله داروسازی، بیمارستان و خدمات پزشکی، صنایع هسته‌ای، صنایع غذایی و غیره بسیار پرکاربرد است. کلین روم شامل کلین روم یکسو (لامینار) و کلین روم غیر یکسو( غیر لامینار) است که تفاوت این دو مدل کلین روم در میزان جریان هوا و جهت جریان هوا است. اتاق‌های تمیز با جریان غیر یکسو به عنوان اتاق‌ها تمیز جریان توربولنت نیز شناخته می‌شوند.

تامین هوای تازه با فشار مثبت و به میزان کافی

با ایجاد شرایط مطلوب در فضای اتاق تمیز، همواره بازدهی این فضا به حداکثر می‌رسد.

فیلتراسیون هوای موجود در اتاق تمیز

و تولید لوازم آرایشی در صورتی که شرایط تهویه مطبوع فراهم نباشد باعث بروز مشکل در فرآیند تولید محصولات خواهد شد.


تامین گرمایش و سرمایش به میزان کافی

وجود سیستم تهویه مطبوع در اتاق‌های تمیز همواره ضروری است.

گردش هوا در فضای کلین روم به میزان کافی

یکی از کاربردی‌ترین تجهیزات مورد استفاده در Clean Room، هواساز است که به منظور کنترل دما، رطوبت،  فشار و کنترل سطح آلایندگی‌های فضا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اتاق تمیز همواره به به تهویه مطبوع نیاز دارد زیرا در فضای کلین روم لازم است رطوبت هوا، فشار هوا و مقدار جریان هوا همواره کنترل شود.

چرا اتاق تمیز اکیاس ؟

با ایجاد شرایط مطلوب در فضای اتاق تمیز، همواره بازدهی این فضا به حداکثر می‌رسد. در برخی صنایع حساس مانند داروسازی، صنایع غذایی و تولید لوازم آرایشی در صورتی که شرایط تهویه مطبوع فراهم نباشد باعث بروز مشکل در فرآیند تولید محصولات خواهد شد. بنابراین وجود سیستم تهویه مطبوع در اتاق‌های تمیز همواره ضروری است.

هواساز اکیاس
هواساز

اتاق تمیز یک محیط حفاظت شده

کلین روم در صنایع مختلف از جمله داروسازی، بیمارستان و خدمات پزشکی، صنایع هسته‌ای، صنایع غذایی و غیره بسیار پرکاربرد است. کلین روم شامل کلین روم یکسو (لامینار) و کلین روم غیر یکسو( غیر لامینار) است که تفاوت این دو مدل کلین روم در میزان جریان هوا و جهت جریان هوا است. اتاق‌های تمیز با جریان غیر یکسو به عنوان اتاق‌ها تمیز جریان توربولنت نیز شناخته می‌شوند.

همین حالا آخرین کاتالوگ محصولات را دریافت کنید

با وارد کردن آدرس ایمیل خود آخرین کاتالوگ محصولات را در ایمیل خود دریافت نمایید.

با استفاده از هواساز هایژنیک اتاق تمیز، هوای تازه بعد از فیلتراسیون با تغییرات دما، فشار و دبی مورد نظر به کلین روم وارد می‌شود.

اکیاس
اتاق تمیز

ثبت درخواست مشاوره