هواساز اتاق تمیز چیلر

عبارت «هواساز اتاق تمیز» شامل دو بخش است: «هواساز» و «اتاق تمیز». قبل از این‌که درباره هواساز اتاق تمیز، مزایا و کاربرهای آن در صنایع پزشکی و داروسازی بیشتر بدانیم، باید به خوبی متوجه معنای آن شویم.هواساز اتاق تمیز یا کلین روم محفظه بسته برای تامین هوای مطلوب است که در آن شرایط دما و رطوبت کاملا قابل تنظیم است.

هواساز اتاق تمیز

قبل از این‌که درباره هواساز اتاق تمیز، مزایا و کاربرهای آن در صنایع پزشکی و داروسازی بیشتر بدانیم، باید به خوبی متوجه معنای آن شویم.

هواساز  <br> HVAC (Heating, Ventilation and Air Conditioning)

هواساز
HVAC (Heating, Ventilation and Air Conditioning)

دستگاهی است که گرمایش، تهویه مطبوع (گردش هوا در داخل) و ونتیلاسین (جابجایی هوای داخل با هوای بیرون) را انجام می‌دهد.

صنایع داروسازی و پزشکی

صنایع داروسازی و پزشکی

این تجهیزات هم در کارخانجات و هم در صنایعی که نیاز به کنترل ذرات هوا، دمای مطلوب، فشار هوا و رطوبت استاندارد در محیط کار دارند کاربرد دارد. یکی از مهمترین صنایعی هستند که به هواساز اختصاصی‌شده نیاز دارند.

کنترل ذرات و گردوغبار

کنترل ذرات و گردوغبار

هواساز با ایجاد گردش هوا در محیط، علاوه بر کنترل ذرات و گردوغبار، می‌تواند دما و رطوبت محیطی مورد نیاز را تامین‌کرده و شرایط مناسب را مطابق با استانداردهای جهانی در محل ایجاد کند.

یک فضای مهندسی‌شده

یک فضای مهندسی‌شده

از طرف دیگر، اتاق تمیز (cleanroom or clean room) یک فضای مهندسی‌شده است که غلظت بسیار کمی از ذرات معلق در هوا را حفظ می‌کند. به خوبی ایزوله‌شده، از ورود آلودگی‌ها به آن جلوگیری می‌شود

اجزای سیستم هواساز اتاق تمیز

سه جزء اساسی در هواساز اتاق تمیز وجود دارد:

فن‌ها، انرژی را برای هدایت هوا از طریق سیستم، تامین می‌کنند. «فن‌های سانتریفیوژی» فشار کافی و بدون نویز ایجاد می‌کنند و بیشتر از «فن‌های محوری» استفاده می‌شوند. «فن‌های برگشتی» هوا را قبل از فن‌های خروجی کنترل می‌کنند و همراه با «فن‌های تغذیه» برای متعادل‌کردن مقدار هوای واردشده و تخلیه‌شده کار می‌کنند. تمام دستگاه‌های بازیابی حرارت، یک مقاومت (افت فشار) ایجاد می‌کنند که فن باید در برابر آن کار کند. فن‌های خروجی هوا را به مجرای اگزوز یا مستقیماً در فضای باز تخلیه می‌کنند.

هواساز اتاق تمیز

اکیاس

استاندارد های جهانی
چرخش هوا منظم

گالری تصاویر

تصاویر برخی از نمونه کارهای انجام شده هواساز اتاق تمیز چیلر

سیستم های توزیع هوا

این سیستم می‌تواند از هوای تازه کامل یا سیستم تک‌گذر (displacement ventilation) یا سیستم‌های نوع گردش مجدد سنتی (mixing ventilation) استفاده کند.

تهویه جابجایی یا همان سیستم تک‌گذر دارای مزایایی مانند آکوستیک‌بودن بیشتر و نویز کمتر، افت فشار کم و مصرف کم انرژی است. علاوه بر این، نیاز به درجه فیلتراسیون پایین‌تری دارد و بازده هواکش بالایی دارد زیرا 100% هوای تازه را به اتاق می‌رساند.

واحدهای انتقال هوا (AHU)

مبدل های حرارتی و چیلرها (سیستم اصلاح رطوبت)

مبدل‌های حرارتی گرما (انرژی) را از یک سیال به سیال دیگر منتقل می‌کنند که به صورت فیزیکی آز آنها جدا شده است.

کمپرسور

کمپرسور در واحد کندانسور بیرونی قرار دارد که هوا یا گازهای دیگر را با فشار افزایش یافته به AHU تزریق می‌کند.

فن

انرژی را برای هدایت هوا از طریق سیستم، تامین می‌کنند. «فن‌های سانتریفیوژی» فشار کافی و بدون نویز ایجاد می‌کنند و بیشتر از «فن‌های محوری» استفاده می‌شوند.

فیلترها

فیلترها برای تصفیه هوای ورودی به سیستم، استفاده می‌شوند. سه ویژگی اصلی فیلترها عبارتند از کارایی در حذف ذرات با اندازه‌های مختلف در هوا، ایجاد مقاومت در برابر جریان و ظرفیت نگهداری گردوغبار.

جهت دریافت مشاوره با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید

اکیاس هواساز اتاق تمیز چیلر

همین حالا آخرین کاتالوگ محصولات را دریافت کنید

ثبت درخواست مشاوره