چیلر داروسازی

کارخانه های داروسازی یکی از صنایعی هستند که به سرمایش و تهویه نیاز دارند و اغلب این نیاز به سرمایش را از طریق چیلر رفع می کنند. شما با استفاده از چیلرها می توانید دمای آسایش را برای محیط تنظیم کنید. بنابراین چیلر داروسازی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. علاوه بر آن چیلرها می توانند میزان رطوبت را در محیط شما کنترل کنند. تولید تعداد زیادی از داروها به خنک کاری و تنظیم دقیق دما نیاز دارد. بهترین گزینه برای شما برای تنظیم دما در زمان تولید دارو استفاده از چیلر است. با استفاده از چیلرها شما حتی در زمان تولید دارو نیز می توانید دما را بالا و پایین ببرید. با ما همراه باشید تا ویژگی های چیلر داروسازی را با هم بررسی کنیم.

چیلر

چیلر به دستگاهی سرمایشی گفته می شود که می تواند دمای محیط را به میزان مطلوب شما نگه دارد. این دستگاه می تواند با استفاده از برخی فرآیندها گرما را از سیال که می تواند آب یا گاز باشد، بگیرد و باعث ایجاد سرما در محیط شما شود. در چیلرها از قطعات متنوعی استفاده شده است که از جمله آن می توانیم به اواپراتور، کندانسور، کمپرسور و … اشاره کنیم. این قطعات هر یک دارای وظیفه خاصی هستند و به طور مستقیم روی عملکرد دستگاه تاثیر می گذارند.

مهمترین فرآیندهای داروسازی وابسته به خنک کاری
کارخانه تولید چیلر

مهمترین فرآیندهای داروسازی وابسته به خنک کاری

تقریبا در تمامی فرآیندهای مربوط به داروسازی شما نیاز به خنک کاری خواهید داشت. چیلرها می توانند این خنک کاری را برای شما انجام دهند. اما باید دقت داشته باشید که استفاده از چیلرها در برخی از بخش های داروسازی بسیار مهم است. در ادامه مهم ترین فرآیندهای داروسازی که به خنک کاری وابسته هستند را به شما معرفی می کنیم. این فرآیندها عبارتند از:

 • گرفتن عصاره از گیاهان مختلف در دماهای پایین
 • کم کردن دمای مایعات با سرعت بسیار زیاد
 • کاهش سریع دما در محصولات جامد
 • سرد کردن موادی که در دستگاه تزریق وجود دارند
 • کاهش دما مواد دارویی در مخزن های موجود در فرآیند تولید
 • کم کردن دما مواد در مخازنی مثل ژاکت دیمبل، 3 جداره، 2 جداره و مخزن مربوط به نگهداری
 • تنظیم نمودن دما برای تولید قالب کپسولی داروها

اهمیت استفاده از چیلر در سرمایش و تنظیم دقیق دما در صنایع داروسازی

چیلرها یکی از بهترین سیستم ها برای خنک کردن مواد و دستگاه های مربوط به ساخت دارو هستند. شما می توانید از طریق تنظیم دقیق دما محیطی مناسب برای داروها ایجاد کنید. علاوه بر آن با خنک کاری شما می توانید در مدت زمان کوتاه تری مقدار زیادی دارو تولید کنید. خنک بودن محیط می تواند منجر به افزایش کیفیت داروهای شما شود و خواص آن ها را به میزان زیادی بهبود ببخشد. چیلرها می توانند کارایی نیروی تولید را نیز افزایش دهند و با فراهم کردن شرایط محیطی مطلوب از کاهش عملکرد نیروی کار جلوگیری کنند.

قطعات چیلر داروسازی
سیستم های چیلر و چیلر تراکمی

قطعات چیلر داروسازی

بهترین نوع چیلر در فرآیند داروسازی، چیلر تراکمی می باشد. این نوع از چیلرها می توانند کارایی بسیار بالایی در زمینه تولید دارو ارائه دهند. این نوع از چیلرها مسیر ورودی و خروجی جداگانه دارند و از یک سمت هوای تازه به محیط وارد می کنند و از سوی دیگر هوای آلوده را از آن خارج می کنند. در این چیلرها از قطعاتی همچون اواپراتور، کندانسور، کمپرسور و شیر انبساط استفاده شده است.

شیر انبساط در قسمت ورودی این دستگاه قرار گرفته و وظیفه انتقال مبرد را برعهده دارد. سپس مبرد به اواپراتور وارد می شود. این بخش از چیلر گرمای مبرد را از آن می گیرد و سپس آن را به سمت کمپرسور ارسال می کند. کمپرسور نیز می تواند با فشرده سازی هوا آن را به دمای مطلوب رسانده و سپس به محیط انتقال دهد. هوای گرم نیز از کندانسور به بیرون منتقل می شود.

نحوه سرد کردن فرآیند داروسازی به وسیله چیلر

اکنون ممکن است این سوال برای شما پیش آمده باشد که چطور با استفاده از چیلر فرآیند داروسازی را سرد کنید؟ همان طور که گفته شد چیلرهای داروسازی اغلب از نوع تراکمی هستند. در چیلرهای تراکمی نیز از کمپرسورهای مختلف استفاده می شود که باعث متراکم شدن گاز مبرد می شوند. در برخی از فرآیندهای مربوط به تولید دارو شما نیاز به یک مرحله پیش گرمایش خواهید بود. از یک طرف چیلر آب سرد و از سمت دیگر ماده خام که دمای زیادی دارد وارد می شود و سپس آب حرارت این ماده را می گیرد و آن را سرد می کند و آن را به سمت دستگاه تولید دارو ارسال می کند.

ویژگی های مهم و مورد نیاز برای چیلر داروسازی

چیلرهایی که در صنعت داروسازی مورد استفاده قرار می گیرند باید برخی خصوصیات را داشته باشند که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دائم کار باشند و درصد خطا در آن ها نزدیک به صفر باشد
 • طراحی آن ها به صورت مدولار باشد تا میزان تولید دارو در آن بیشتر شود
 • دارای دو مدار باشند تا بتوانند مصرف انرژی را به میزان زیادی کاهش دهند
 • ظرفیت چیلر باید بر اساس میزان تولید دارو و اندازه شرکت شما باشد

سفارش چیلرهای اکیاس

شما از طریق مراجعه به وب سایت اکیاس اچ وک می توانید چیلرهای مختلف را مشاهده کنید و بر اساس نیاز خود یکی از آن ها را انتخاب کرده و خریداری کنید. چیلرهای این وب سایت دارای کیفیت زیادی هستند و به شما این قابلیت را می دهند تا در مدت زمان طولانی آن ها را مورد استفاده قرار دهید. علاوه بر آن این شرکت می تواند در فرآیند نصب این چیلرها نیز به کمک شما آمده و کار شما را راحت تر کند.

ویژگی های مهم و مورد نیاز برای چیلر داروسازی

سخن پایانی

چیلر داروسازی یکی از مهم ترین دستگاه هایی است که در صنعت ساخت دارو مورد استفاده قرار می گیرد. این چیلرها اغلب از نوع تراکمی بوده و دارای قطعاتی هم چون کندانسور، اواپراتور، شیر انبساط و کمپرسور هستند. این چیلرها می توانند تولید دارو را افزایش دهند و داروهایی با کیفیت بهتر به دست مشتریان برساند. وبسایت اکیاس اچ وک یکی از معتبر ترین عرضه کننده های انواع چیلرهای داروسازی است و شما می توانید چیلر مورد نظرتان را از این وب سایت خریداری کنید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *