یکی از مهم ترین تاسیساتی که در اتاق تمیز و سایر صنایع مورد استفاده قرار می گیرد هوا ساز ها هستند. این تاسیسات می تواند به میزان زیادی به تصفیه و تهویه مطبوع محیط کمک کند. این محصول کاربرد های مختلفی دارد، از جمله در دارو سازی ها، بیمارستان ها، آزمایشگاه ها و اتاق های تمیز در صنایع شیمیایی از آن استفاده می شود. اما مسئله مهم این است که هواساز چگونه ساخته می شوند؟ در ادامه به این سوال پاسخ خواهیم داد. با ما همراه باشید.

هواساز

در ابتدا بهتر است شما را با انواع هواساز ها آشنا کنیم. هواساز در واقع یک دستگاه بسیار کاربردی برای فیلتر کردن، تنظیم دما و رطوبت و جهت ورود و خروج هوا است. هواساز ها می توانند به میزان زیادی هوای محیط را از آلاینده ها پاک کنند و فضایی عاری از آلودگی با دمایی مناسب برای شما به وجود می آورند. این دستگاه نمی تواند هوای سرد یا گرم تولید کند و تنها برای توزیع هوا مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع هواساز

هواساز ها انواع مختلف هستند که هر یک برای کاربرد به خصوصی مورد استفاده قرار می گیرند. انواع هواساز ها به میزان زیادی محیط اطراف شما را پاکیزه می کنند و رطوبت و دمای آن را به میزان زیادی کنترل و تنظیم می کنند. در ادامه به بررسی انواع هواساز خواهیم پرداخت:

معمولی

بدنه این مدل از هواساز ها از جنس ورق گالوانیزه است. درون این محصولات از کویل های مخصوص سرمایش و گرمایش استفاده شده است. همچنین این محصولات فن دمنده نیز دارند که با استفاده از آن هوای خروجی محیط مورد نظر را تامین می کنند. دقت داشته باشید که از این مدل هواساز ها اغلب برای محیط هایی که نیاز به هوای تمیز ندارند استفاده می شود مثلا در محیط های ساختمانی، مسکونی، اداری، تجاری و … .

هایژنیک

هواساز هایژنیک بر خلاف نوع معمولی برای محیط هایی که نیاز به هوایی تمیز و عاری از آلودگی دارند استفاده می شوند. این محصولات قابلیت استفاده از هوای برگشتی را ندارند و برای تهویه و ایجاد محیط پاکیزه فقط باید از هوای تازه استفاده کنند. در فرآیند ساخت این محصولات از ورق های استیل ضد زنگ استفاده می شود.

هیت ریکاوری

هواساز های هیت ریکاوری طوری طراحی شده اند که  دو طبقه دارند. این هواساز ها هم از هوای برگشتی و هم از هوای تازه می توانند استفاده کنند. این دستگاه در فصل زمستان هوای گرم تولید می کند و در فصول گرم سال هوای سرد محیط را تامین می کند. در این نوع هواساز ها میزان اتلاف انرژی بسیار پایین است.

طراحی و ساخت هواساز

برای این که بتوانید هواساز ها را طبق قاعده و اصول بسازید بهتر است در ابتدا به فکر جنس بدنه آن باشید. این دستگاه ها اغلب از فولاد گالوانیزه یا استیل ضد زنگ ساخته می شوند. همچنین یک عایق EVA برای این که میزان لرزش و ارتعاش به پایین ترین حد ممکن برسد نیز در این محصول استفاده می شود. سپس باید بدنه این هواساز به طور کامل ساخته شود. این بدنه از پنل های فلزی مدولار ساخته خواهد شد.

پس از آن باید شاسی دستگاه هواساز را بسازید ؛ این شاسی باید با رنگ اپوکسی پوشش داده شود. استراکچر و ستون های اصلی دستگاه در مرحله بعدی به هواساز اضافه خواهند شد. در مراحل بعدی باید کویل های هواساز درون آن قرار بگیرند و در صورت نیاز موتور فن ها به آن اضافه شوند.

اصول نصب هواساز

در ابتدا پیش از این که اقدام به نصب هواساز کنید بهتر است محل آن را انتخاب کنید. بهتر است این دستگاه را در قسمتی قرار دهید که هوای تازه و آزاد در اطراف آن جریان داشته باشد. همچنین دقت داشته باشید که لوله کشی هواساز باید به صورتی باشد که جریان آب و هوا داخل آن به بهترین شکل ممکن وجود داشته باشد. استفاده از لوله های بی کیفیت یا معیوب به شدت به دستگاه شما آسیب می رساند و عملکرد آن را مختل می کند.

هواسازهای اکیاس

وب سایت اکیاس اچ وک هواساز های بسیار با کیفیتی را به بازار توزیع کرده است. این وب سایت همواره در تلاش بوده تا با عرضه هواساز های مرغوب نیاز افراد مختلف را تامین کند. هواساز های اکیاس از مواد اولیه بسیار مرغوبی تولید شده اند و شما می توانید بر اساس نیاز خود یکی از مدل های آن ها را انتخاب و خریداری کنید و در سریع ترین زمان ممکن تحویل بگیرید.

جمع بندی

در این مطلب تلاش کردیم شما را به طور کامل با ساخت هواساز آشنا کنیم. هواساز ها برای فیلتر کردن هوا، تهویه مطبوع و … مورد استفاده قرار می گیرند. این محصولات انواع مختلفی دارند که هر کدام برای محیط به خصوصی استفاده می شود. وب سایت اکیاس با عرضه هواساز های بسیار باکیفیت همواره در جهت کسب رضایت شما عزیزان کوشیده است.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *